14 август 2009

Награда "Златен блог"


Мими ме зарадва с една страхотна награда.
Благодаря ти Мими!Трогната съм от вниманието ти към мен.

Приятно бях изненадана и от наградата на Пеп-чо
Благодаря Пеп-чо!

Изненадващо получих тази нагряда и от Зори.Благодаря ти за вниманието и симпатиите Зори!


Условията на наградата "Златен блог" са следните:
1. Да се публикува наградата;
2. Да се укаже линк, към този от който е получена;
3. Да се предаде на 10 блога;
4. Да се остави съобщение на тези, които са наградени;

Наградата отива при следните блогове:

Sweet kingdom,

Dimitrana 'S,

Щъркелово гнездо,

Ala

Краси,

Милена

Марианка

Flor

Laura Adamache

lois

13 август 2009

Питка с майонеза




Продукти:

1ч.ч. яйчна майонеза
1ч.ч. прясно мляко
1к.ч. кисело мляко
1/2к.л. захар
1к.л. сол
6ч.ч. брашно
2к.л. суха мая
2ч.ч. натрошено сирене
сусам за поръсване
краве масло за намазване между корите
зехтин за намазване отгоре

Приготвяне:

В купичка слагаме сухата мая,50мл хладко мляко,захарта и солта.Объркваме и оставяме около десетина минути ,докато шупне маята/да направи калпаче/.
Слагаме брашното в голяма купа и правим кладенче.Изсипваме шупналата мая.Добавяме майонезата,киселото мляко и останалите 150мл прясно мляко.
Омесваме меко еластично тесто.Покриваме със свежо фолио и оставяме да втаса на топло около 40мин.
Намазняваме тавичка с диаметър 22-24см.Откъсваме тесто и правим малка топка.Слагаме я в средата на тавичката.Останалото тесто разделяме на три.Разточваме три кори с диаметър около 26см.Намазваме първата кора с меко краве масло или маргарин.Разпределяме част от сиренето.Така правим и с останалите две кори,като ги слагаме една върху друга и помежду им натрошено сирене.
Разрязваме на 14 парчета,като торта.Получват се триъгълници.Всяко едно завиваме леко и нареждаме в тавичката.Намазваме със зехтин и поръсваме със сусам.
Оставяме да втаса още 40мин.
Печем в гореща фурна до порозовяване.
След като се изпече,поръсваме с вода и завиваме с кърпа.

1к.ч.=100мл
1ч.ч.=200мл
Тавичка с диаметър 24см

12 август 2009

Питка с извара




Продукти:

2бр. яйца
1к.ч. извара
1к.ч. майонеза
1к.ч. кисело мляко
1к.ч. хладко прясно мляко
1/2к.л. захар
1к.л. сол
6 1/2ч.ч. брашно
1к.л. мая

1ч.ч. нарязани маслини
1ч.ч. нарязан пресен лук
1ч.ч. натрошено сирене

за намазване:

1/2яйце
1с.л. растителна мазнина

Приготвяне:

В купичка слагаме прясно мляко,захар,сол и мая.Объркваме добре,покриваме и оставяме за 10-15мин.,докато се появят мехурчета.
В голяма купа слагаме брашното и правим кладенче.Разбъркваме изварата със яйцата,майонезата и киселото мляко.Изсипваме в кладенчето.Добавяме и шупналата мая.
Замесваме меко еластично тесто. Ако е необходимо,добавяме още малко брашно. Покриваме с кърпа и оставяме на топло да втаса около 40-50мин./да удвои обема си/.
Разделяме тестото на три.Разточваме на тънка кора около 2-3мм.Намазваме с краве масло.Поръсваме с пресния лук.
Разточваме втората кора,слагаме я върху първата,намазваме и поръсваме с маслините.
Разточваме третата кора,слагаме я върху втората,намзаваме и поръсаме със сиренето.Завиваме на руло,като едновременно с това изтегляме.
Разделяме рулото на две.Усукваме двата фитила и правим кравай.
Слагаме в подмазана тавичка.
Правим няколко прореза с ножа и намазваме със смес от разбито яйце и растителна мазнина.Оставяме да втаса още 40мин.
Печем в гореща фурна до порозовяване.
След като се изпече,поръсваме с вода и завиваме с кърпа.

1к.ч.=100мл
1ч.ч.=200мл
Тавичка с диаметър 24см

11 август 2009

Шоколадови мъфини с малини




Продукти:

1бр. яйце
1к.ч. сирене "Филаделфия" или безсолна извара
1ч.ч. кисело мляко
70мл. разтопено краве масло или растителна мазнина
1к.ч. какао
3/4ч.ч. захар
1 3/4ч.ч. брашно
1п.ванилия
1п. бакпулвер
1ч.ч. малини
1к.ч. брашно/пшеничен грис/

Приготвяне:

Включваме фурната да загрява до 180 градуса и поставяме формата за мъфини в нея.В купа объркваме яйцето,киселто мляко,кравето масло и Филаделфията.
В друга купа объркваме брашното, захарта,какаото,бакпулвера и ванилията.Прибавяме сухите съставки към мокрите.
Объркваме и разпределяме половината в намазнените предварително форми.Слагаме по една-две малини оваляни в пшеничен грис.Разпределяме останалата смес върху малините.
Накрая слагаме и останалите малини
Печем в предварително загрята фурна на средна скара.Проверяваме с дървена клечка за готовност, трябва да излезе суха.Когато са изпечени ,изчакваме 20-30 мин.и тогава ги изваждаме от формите.
Ако използваме хартиени кошнички няма нужда от намазняване.


1к.ч.=120мл
1ч.ч.=200мл

Лятна изненада

Това лято е пълно с изненади.Получих една невероятна награда от
Гери.Още по-ценна е защото е направена от нея.Благодаря!


Искам да споделя тази награда със всички дами,които обичат да радват семействата си със вкусни гозби.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 

©2009 Nanita | by TNB